iletişim
+90 531 203 32 04
+90 537 056 10 00
iletişim
info@alberogida.com
contact@alberogida.com

Gıda

Alberogida tekstil ürünleri > > Gıda

İnsanlık avcılıktan, tarım toplumuna ve devamında sanayi toplumuna kadar yiyecek ihtiyaçlarını hep kendi imkanlarıyla taze olarak karşılıyordu. En uzun süreli besin saklama şekilleri yörelere ve iklimlere göre değişiklik göstermekle birlikte, soğuk mağaralar, soğuk sular, kurutma, tuzlama, turşu yapma gibi şekillerde olmuştur.

Hazır Gıda Nedir?

Hazır gıdanın tanımını yapacak olsak; “hammaddelerin belirli koşullardan geçirilerek tüketcilere ulaştırılmak üzere paketlenmesi ve paketi açıldığında kısa sürede tüketilmesi gereken kolay kullanıma sunulan besinlerdir” diyebiliriz.

Makinaların icadı ve çalışma hayatının yoğunluğundan dolayı zaman yetersizliği gibi durumlarda hem pratik beslenmeye katkı hemde beslenme üzerinden para kazanma düşüncesiyle hazır gıda sektörü doğdu. Bu sektör öylesine büyüdü ki bu gün, yeşillik ve tahıl ürünleri hariç her yer paketli ve hazır halde sanayi üretimi gıdalarla doldu. Önceleri temel gıdalar paketlenmeye ve hazır olarak sunulmaya başlarken gün geçtikçe bu hazır gıda üretimi evde yapılabilecek herşeyin ambalajlı hazır üretimi yapılmasına kadar genişledi.