iletişim
+90 531 203 32 04
+90 537 056 10 00
iletişim
info@alberogida.com
contact@alberogida.com

Çocuk giyim tekstil

Alberogida tekstil ürünleri > Çocuk > Çocuk giyim tekstil

toptan_cocuk_giyim_urunleri

Son günlerde herkesin konuştuğu en popular konulardan birisi de organik giyim ve bambu ipliğinden yapılmış kumaşlar. Organik pamuktan yapılmış kumaşların sağlığımız için daha yararlı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bambunun da organik pamuk gibi cildimiz için birçok yararı var. Peki ama gerçekten Organik tarım nedir onu biliyor muyuz?

Organik tarım, üretimde hiçbir kimyasal girdi kullanılmadan, çevreye zarar vermeyen üretim şeklini ifade eder.Organik tarımın her aşaması kontrol edilmekte ve belirli sertifikasyonlara tabi tutulmaktadır.

Organik tarımda ürün yetiştirilmesi, toplanması, hasat, kesim, işleme, ambalajlama, etiketleme, depolama, taşıma ile ürünün tüketiciye ulaştırılması aşamasında hiçbir kimyasal ya da tarımsal ilaç kullanılmamaktadır. Organik tarım sayesinde çiftçiler ve aileleri tarım ilaçlarına maruz kalmadıklarından ilk başta onları daha sonra toplumun sağlığını korur.

Türkiye’de maalesef birçok tekstil ürünlerinde ağartıcı ve kimyasal boya kullanılmaktadır. Maalesef bu kullanılan maddeler sağlığımızı ciddi yönde tehdit etmektedir.

Halbuki organik ürünler vücudunuzun doğal dengesini bozmaz, tamamen doğadaki organik bitkilerden elde edilir,saf ve doğal olmayan hiçbir madde içermez.

Organik ürünleri kullanmakla sağlığımızı korur, alerji riskimizi azaltır ve birçok hastalığa neden olan kimyasal kalıntılardan uzaklaşırız. Çocuklarımıza temiz,doğal bir çevre bırakma çabalarına katkıda bulunuruz.